Archivos de la categoría: NOVAS DO CLUB

Exitosa participación do Club no Campionato Galego de Triatlón

Iria Rodríguez Huertas e Borja Conde Figueroa campións galegos nas súas categorías en triatlón menores e triatlón cross respectivamente.

O Domingo día 18 de Xullo disputáronse os campionato galegos de triatlón de menores e triatlón cross contando con moi boa participación dos atletas do Club de Atletismo Porriño. No campionato galego de triatlón de menores, na categoría Alevín Feminina, o primeiro posto foi para a xoven promesa Iria Rodríguez Huertas (Club Atletismo Porriño) por diante de Aroa Freije Torneiro (Cidade de Lugo Fluvial) e Alicia Vila Gallego (Triatlón Arcade). Foi no campionato galego de triatlón cross onde se conseguiron maiores logros, tras proclamarse Borja Conde Figueroa como campión galego absoluto e o Club Atletismo Porriño como campión de Clubs tras a boa actuación de Andrés López Torres (primeiro posto veterán masculino) e Enrique Morán González.

Novas da semana d@s nos@s deportist@s

Novas da semana d@s nos@s deportist@s

* DIEGO PAZ SOBREIRA clasificado para o Europeo youth de triatlón este fin de semana en Madrid.

PARABÉNS A TOD@S!!!

* DIEGO PAZ SOBREIRA acada o 5º posto na Copa de Italia Junior-Youth de Triatlón celebrada en Tarquina Lido.

* BORJA GABRIEL CONDE FIGUEROA, obtén a 10 posición no campionato de España de Triatlón Cros , celebrado en “El Anillo de Extremadura” o sábado 22 de mayo.

* DIEGO PAZ SOBREIRA é convocado a Copa de Italia Junior-Youth de Triatlón. A competición terá lugar en Tarquina Lido(Italia) del 21 al 23 de Mayo.

* BORJA GABRIEL CONDE FIGUEROA . SUBCAMPIÓN GALEGO ABSOLUTO DE DUATLÓN DE ESTRADA.

* ANTONIO SOBRADO FERNANEZ. Rematou no posto 537 de 1295 inscritos os 101 KM PEREGRINOS EN 24H.CAMINO DE SANTIAGO DE INVERNO.


CAMPIONATO GALEGO DE DUATLON ESCOLAR:

ALEVÍN FEMININA: CAMPIONA: IRIA RODRIGUEZ HUERTAS

10. MARIA DEL ROSARIO GIMENEZ ANTON; 18. MUTI BARCIELA ALÉN.

O equipo ALEVÍN FEMENINO acadou o TERCEIRO POSTO

ALEVÍN MASCULINO: CAMPIÓN: HECTOR ALVAREZ VICENTE

INFANTIL FEMININO: SUBCAMPIONA: UXIA PEREZ BUGARIN

INFANTIL MASCULINO: 17. MARIO GIMENEZ ANTON

CADETE FEMININA: 11. ANA BELEN PIÑEIRO BARGIELA

CADETE MASCULINO: 6. ROI RODRIGUEZ HUERTAS